عکس سربرگ صفحه مجری تبلیغات نمایشگاهی در مصلی بزرگ تهران

مجری تبلیغات محیطی در مصلی بزرگ تهران

نمادی است از عصر انقلاب اسلامی متعلق به نسل کنونی و نسل آینده ، مظهر بینش فرهنگی و ذوقیات تکنیکی و توانائیهای انقلاب اسلامی در معماری امروز جهان است.جایگاه اتحاد ملی و انسجام اسلامی به منظور پیوند و هم اندیشی امت اسلامی و دیگر ملت های اسلامی. طرح فعلی مصلی در حوزه مرکزی این اراضی در زمینی به مساحت 63 هکتار واقع بین خیابان های رسالت از شمال ، شهید قنبرزاده از شرق ، شهید بهشتی از جنوب و بزرگراه شهید مدرس از غرب،در حال احداث می باشد.

طراح و معمار مصلی ، جناب آقای دکتر پرویز موید عهد می باشد. محور اصلی طرح مصلی که طولانی ترین محور طرح است ، در جهت قبله قرار داشته و همه ساختمانها به تبعیت از این محور، در جهت قبله یا عمود بر آن هستند.

در طراحی معماری مصلی از اعداد طلایی استفاده شده است بطوریکه به یمن یاد و نام مقدس معصومین(ع) دارای 14 گلدسته ، 12 صحن و 5 ورودی می باشد. ارتفاع ایوان بزرگ مصلی 72 متر به عدد شهدای کربلا و ارتفاع گنبد مسجد جامع 63 متر به عدد سالهای عمر پیامبر اکرم(ص) است. مصلی دارای 7 گنبد می باشد که متاثر از معماری گنبد های ایرانی مناطق مختلف کشور طراحی شده اند.

بین بالاترین نقطه در شمال غربی مصلی تا پایین ترین نقطه در جنوب شرقی آن 69 متر اختلاف ارتفاع وجود دار د. گنبد اصلی مصلی ، از بزرگترین گنبد های جهان اسلام بوده و بدیع ترین طرح را دارد. در مجموعه مصلی ، از حوضها و آبنماهای متعددی برای طراوت بخشیدن به محیط استفاده شده است. حوض مرکزی مصلی دارای 2500 متر مربع مساحت است.

مجموعه مصلی تنها به عنوان محل برگزاری نماز های یومیه و نماز های جمعه نمی باشد، بلکه بصورت یک مجتمع بزرگ اسلامی که دارای کاربری های متنوعی است ، طراحی شده است. در طرح مصلی سالنهای متعددی به منظور برگزاری گردهمائیها و سمینارهای داخلی و بین المللی، همچنین موزه انقلاب اسلامی ، آمفی تئاتر ، مرکز مطالعات و تحقیقات بین المللی اسلامی ، موسسه آموزشی علوم اسلامی ، مرکز آموزشی صنایع دستی و هنر های اسلامی و ایرانی ، بنای یادمان وداع امت با امام (ره) ، بازار صنایع دستی، محصولات فرهنگی ، نشریات و...طراحی گردیده است.

به طور کلی مصلی تهران شامل یکسری بخش های اصلی می باشد از جمله گنبد خانه اصلی ، صحن مرکزی ، شبستانهای پنجگانه ، وضوخانه ها ، صحن غربی ، رواق شهدای محراب ، مرکز آموزش علوم اسلامی ، موزه آثار حضرت امام خمینی (ره) ، ربنای یادمان آخرین وداع ( محل وداع امت با پیکر مبارک امام خمینی (ره) ، کتابخانه ، سالن اجتماعات و آموزش و.......

آژانس تبلیغاتی طرح باران نماینده انحصاری تبلیغات محیطی در جا ی جای مصلی بزرگ تهران می باشد.